Кина Висока точност, широко користен автоматски детектор за метал за сос, фабрика и добавувачи | Течик

Голема точност Широко користен автоматски детектор за метал за сос

Краток опис:

Лесен за интегрирање во постојниот систем на запечатени цевки, овој тип на детектор за метал е погоден за флуид под притисок на пумпата и полу-флуиден производ како сос, течност итн.


Детали за производот

Ознаки на производот

* Предности:


Лесен за интегрирање во постојниот систем на запечатени цевки, овој тип на детектор за метал е погоден за флуид под притисок на пумпата и полу-флуиден производ како сос, течност итн.

Висока точност Широко користен автоматски Метал детекторза
* Параметар


Модел

IMD-L

Дијаметар за откривање

(мм)

Одметнувач

Мод

Притисок

Барање

Моќност

Набавка

Главна

Материјал

Внатрешна цевка

Материјал

Чувствителност1Φd

(мм)

Фе

СУС

50

Автоматски

вентил

одбивач

0,5 МПа

AC220V

(Изборен)

Нерѓосувачки

челик

(SUS304)

Тефлонска цевка за храна

0,5

1.2

63

0,6

1.5

80

0,7

1.5

*Белешка:


1. Техничкиот параметар погоре, имено, е резултат на чувствителност со откривање само на тест примерок во цевката. На чувствителноста би влијаело во зависност од откриените производи и работната состојба.
2. Откривањето на волуменот на час е поврзано со тежината и брзината на производот.
3. Барањата за различни големини од страна на клиентите можат да бидат исполнети.

Висока точност Широко користен автоматски Метал детекторза


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја