Систем за сортирање во индустријата за машинско сортирање тежина со повеќе фиоки

Краток опис:

Опремата за динамично сортирање тежина е уред кој автоматски ги подредува производите со голема брзина и висока точност според нивните тежини кои се движат според барањата на корисникот, што е широко користен во морска храна, живина, водни производи, замрзнати производи итн.


Детали за производот

Видео

Ознаки на производи

*Вовед во производот:


Опремата за динамично сортирање тежина е уред кој автоматски ги подредува производите со голема брзина и висока точност според нивните тежини кои се движат според барањата на корисникот, што е широко користен во морска храна, живина, водни производи, замрзнати производи итн.

*Предности:


1. Висока брзина, висока чувствителност, висока стабилност
2. Замена на сортирањето на работната сила, заштеда на трошоци, подобрување на ефикасноста и оптимизирање на процесот на производство
3. Намалете ја човечката изложеност на производи и исполнувајте ги барањата за безбедност на храна HACCP
4. Количината на делот за оценување може слободно да се постави по потреба
5. Работа со екран на допир, лесен за корисникот
6. Детална функција за дневник, погодна за КК
7.Рамка од нерѓосувачки челик и легура, добра еколошка приспособливост и стабилност

*Параметар


Модел

IXL-GWS-S-8R

IXL-GWS-S-16R

IXL-GWM-S-8R

IXL-GWM-S-16R

IXL-GWL-S-8R

IXL-GWL-S-12R

Опсег на тежина

(Забелешка 1

8

16

8

16

8

16

Точност(Забелешка 2

±0,5 гр

±1g

±2g

Максимална брзина

300 PPM

280 PPM

260 PPM

Откривање опсег

2-500 гр

2-3000 гр

Потрошувачка на енергија

AC220V,0,75 KW

Главен материјал

Нерѓосувачки челик (SUS304) и смола за храна

Машина

Големина

L

3800 мм

4200 мм

4500 мм

W

800 мм

800 мм

800 мм

H

1500 мм

1500 мм

1500 мм

Работна висина

800-950 мм(може да се прилагоди)

Тежина на машината

280 кг

350 кг

290 кг

360 кг

350 кг

45 кг

Стапка на IP

IP66

Соодветни производи

Крило, бедро,

месо од нозете,

морска краставица, абалон, ракчиња, риба итн.

Месо од бутовите, дојките, горен дел од ногата, диња и овошје итн.

Големо парче месо, риба итн.

Скала Количина

Платформа со 1 скала

Големина на фиока

L

170 мм,190 мм,220 мм

260 мм

300 мм

W

95 мм

130 мм

150 мм

*Забелешка:


Забелешка 1: Други опсези на тежина може да се приспособат (но не може да се надминат во опсегот на максимална тежина);
Забелешка 2: Точностите за мерење се променливи, кои зависат од карактерите на производот, обликот, квалитетот, брзината и големината на откривање.

*Пакување


3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

* Разглед на фабриката


3fde58d77d71cec603765e097e56328

*Апликација за клиенти


3fde58d77d71cec603765e097e56328


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја