Кина Систем за инспекција на Х-зраци за прехранбената индустрија фабрика и добавувачи | Течик

Х-зраци Инспекциски систем за прехранбена индустрија

Краток опис:

Х-зраци инспекција систем има предности на продорен моќ на Х-зраци за откривање на контаминација. Може да се постигне целосен опсег на инспекција на загадувачи, вклучувајќи метални, неметални загадувачи (стакло, керамика, камен, коска, тврда гума, тврда пластика, итн.). Може да изврши преглед на метално, неметално пакување и производи од конзерва, а ефектот на инспекција нема да влијае на температурата, влажноста, содржината на сол итн.


Детали за производот

Видео

Ознаки на производот

* Вовед во производот:


Х-зраци инспекција систем има предности на продорен моќ на Х-зраци за откривање на контаминација. Може да се постигне целосен опсег на инспекција на загадувачи, вклучувајќи метални, неметални загадувачи (стакло, керамика, камен, коска, тврда гума, тврда пластика, итн.). Може да изврши преглед на метално, неметално пакување и производи од конзерва, а ефектот на инспекција нема да влијае на температурата, влажноста, содржината на сол итн.

* Едноставно за расклопување, лесно за чистење и сигурна безбедност


Добра прилагодливост на околината
Опремено со индустриски климатик
Целосно запечатена структура за да се избегне прашина
Влажноста на животната средина може да достигне 90%
Температурата на животната средина може да достигне -10 ~ 40 ℃

* Одлична применливост на производот


Технологија за обработка на слика до осум одделение за да се постигне најдобра прилагодливост и стабилност на производот
Висока конфигурација на хардвер
Резервни делови се добро познати увезени брендови за да се осигурат перформансите и работниот век на машината

* Одлична оперативност


15-инчен екран на допир, лесен за ракување
Функција за автоматско учење. Опремата автоматски ќе се сеќава на квалификуваните параметри на производот
Автоматски зачувувајте ги сликите на производот, што е погодно за анализа и следење на корисникот

* Заштитна функција


Заштита на конзерви
Заштита на десикант Заштитна
граница
Заштита на алуминиумска тока од колбаси

* Открива функција за инспекција


Системот ќе открие и информира пукање на таблети, таблети што недостасуваат и таблети со контаминација.
Дефектни таблети
Нормални таблети
Нема

* Открива функција за инспекција


Истекувањето на Х-зраци ги исполнува стандардите на FDA и CE
Совршено следење на безбедно работење за да се спречи истекување од лошо работење

* Сеопфатна и сигурна безбедност


Модел

Стандардна серија TXR

Стандарден

2480

4080

4080L

4080S

4080SL

4080SH

5080SH

6080SH

Х-зраци цевка

МАКС. 80kV, 150W

MAX.80kV, 210W

МАКС. 80kV, 350W

Ширина на инспекција

240мм

400мм

500мм

600мм

Висина на инспекција

110мм

160мм

100мм

160мм

100мм

220мм

250мм

300мм

Најдобра чувствителност на инспекција

Топка од не'рѓосувачки челик Φ 0,3мм

Wireица од не'рѓосувачки челик Φ 0,2 * 2мм

Стакло / керамичка топка Φ 1.0мм

Топка од не'рѓосувачки челик Φ 0,4мм

Wireица од не'рѓосувачки челик Φ 0,2 * 2мм

Стакло / керамичка топка Φ 1.0мм

Брзина на транспортерот

5-60м / мин

10-40м / мин

О / С

Виндоус 7

Метод на заштита

Мека завеса

Истекување на Х-зраци

<1 μSv / h (CE стандард)

IP стапка

IP66 (под појас)

Работна околина

Температура: -10 ~ 40

Влажност: 30 ~ 90% без роса

Метод на ладење

Индустриска климатизација

Режим на одбивање

Звук и светло за аларм, запира појас (по Одмазувач по избор)

Воздушен притисок

0,6 Mpa

Напојување

1,5kW

Главен материјал

SUS304

Површински третман

Огледало полирано / Песок разнесени

*Забелешка


Техничкиот параметар погоре имено е резултат на чувствителност со преглед само на примерокот од тестот на ременот. На вистинската чувствителност би влијаело во согласност со производите што се прегледуваат.

* Пакување


3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

* Апликации за клиенти


3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја