Кина Добар квалитет Рендгенски вид на подвижни ленти за големи пакувања фабрика и добавувачи | Течик

Добар квалитет Рендгенски тип на подвижна лента за голем пакет

Краток опис:

Х-зраци инспекција систем има предности на продорен моќ на Х-зраци за откривање на контаминација. Може да се постигне целосен опсег на инспекција на загадувачи, вклучувајќи метални, неметални загадувачи (стакло, керамика, камен, коска, тврда гума, тврда пластика, итн.). Може да изврши преглед на метално, неметално пакување и производи од конзерва, а ефектот на инспекција нема да влијае на температурата, влажноста, содржината на сол итн.


Детали за производот

Видео

Ознаки на производот

* Вовед во производот:


Х-зраци инспекција систем има предности на продорен моќ на Х-зраци за откривање на контаминација. Може да се постигне целосен опсег на инспекција на загадувачи, вклучувајќи метални, неметални загадувачи (стакло, керамика, камен, коска, тврда гума, тврда пластика, итн.). Може да изврши преглед на метално, неметално пакување и производи од конзерва, а ефектот на инспекција нема да влијае на температурата, влажноста, содржината на сол итн.

* Едноставно за расклопување, лесно за чистење и сигурна безбедност


Добра прилагодливост на околината
Опремено со индустриски климатик
Целосно запечатена структура за да се избегне прашина
Влажноста на животната средина може да достигне 90%
Температурата на животната средина може да достигне -10 ~ 40 ℃

* Одлична применливост на производот


Технологија за обработка на слика до осум одделение за да се постигне најдобра прилагодливост и стабилност на производот
Висока конфигурација на хардвер
Резервни делови се добро познати увезени брендови за да се осигурат перформансите и работниот век на машината

* Одлична оперативност


15-инчен екран на допир, лесен за ракување
Функција за автоматско учење. Опремата автоматски ќе се сеќава на квалификуваните параметри на производот
Автоматски зачувувајте ги сликите на производот, што е погодно за анализа и следење на корисникот

* Заштитна функција


Заштита на конзерви
Заштита на десикант Заштитна
граница
Заштита на алуминиумска тока од колбаси

* Открива функција за инспекција


Системот ќе открие и информира пукање на таблети, таблети што недостасуваат и таблети со контаминација.
Дефектни таблети
Нормални таблети
Нема

* Открива функција за инспекција


Истекувањето на Х-зраци ги исполнува стандардите на FDA и CE
Совршено следење на безбедно работење за да се спречи истекување од лошо работење

* Спецификација


Специјализиран е за преглед на пакувања со големи димензии, како големи торби, картони, кутии, итн.

Модел

TXR-6080XH

Х-зраци цевка

MAX.80kV, 210W

Ширина на инспекција

650мм

Висина на инспекција

550мм

Најдобра чувствителност на инспекција

(Без производ)

Топка од не'рѓосувачки челик Φ 0,5 mm  

Стакло / керамичка топка Φ 1,5мм

Брзина на транспортерот

10-40м / мин

О / С

Виндоус 7

Метод на заштита

Мека завеса

Истекување на Х-зраци

<1 μSv / h (CE стандард)

Работна околина

Температура: -5 ~ 40

Влажност на воздухот: 40-60%, без роса

Метод на ладење

Фан

Режим на одбивање

Звук и светлосен аларм, запирања на ременот (одбивање по избор)

Воздушен притисок

0,6Mpa

Напојување

1,5kW

Површински третман

Јаглероден челик

*Забелешка


Техничкиот параметар погоре имено е резултат на чувствителност со преглед само на примерокот од тестот на ременот. На вистинската чувствителност би влијаело во согласност со производите што се прегледуваат.

* Пакување


3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328

* Апликации за клиенти


3fde58d77d71cec603765e097e56328

3fde58d77d71cec603765e097e56328


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја